PAMPELIŠKOVÝ OLEJ

Kategorie:

PAMPELIŠKOVÝ OLEJ

Léčí artritidu, umí rychle odstranit bolest kloubů, bolesti hlavy a křeče. Slouží k odstranění horečky a zánětu, splasknutí otoku, zduřelých ňader napětí zad a krku.

Ještě máte možnost vyrobit si svůj vlastní pampeliškový olej. Je to léčivý olej získaný z květů pampelišky. Historicky se už po staletí používá k léčení. Při masáži může hluboce uvolnit svaly a zmírnit napětí. Také dobře funguje jako hydratační prostředek pro popraskanou a suchou pokožku.
Můžete zajít kamkoli na louku nebo do parku a najdete tam celou žlutou peřinu. Jedině si dávejte pozor, aby pampelišky nebyly nijak chemicky ošetřené nějakými pesticidy nebo aby nebyly blízko silnice.

Vyberte si slunný den, nebo alespoň vyčkejte, až se ranní rosa vypaří z rostlin. Shromážděte plné, nepoškozené a zdravě vypadající květy jednoduchým řezem květinových hlav z rostliny. Nařežte tolik, abyste naplnili pouze polovinu sklenice.

Rozprostřete květy na látku nebo kuchyňskou papírovou utěrku a nechte odstát na 24 hodin. Pampelišky zadržují spoustu vody, proto potřebují dostatek času na vysušení. Pokud jim řádně nedovolíte vyschnout, skončíte s příliš vodnatým olejem. Květy se poměrně smrsknou, ale to je v pořádku.

Naplňte skleněnou nádobu do půli květy. Přidejte dostatečné množství oleje nejlépe olivový, aby kompletně zalil květy – až po hrdlo sklenice. Použijte lžíci nebo nůž a jemně zamíchejte, abyste zabránili bublinkám vzduchu. Pevně sklenici zašroubujte.

Položte sklenici na teplé a slunné místo a nechte dva týdny odstát. Na rozdíl od většiny infuzovaných olejů, které obvykle vyžadují čtyři nebo více týdnů, pampeliškový olej vyžaduje pouze dva týdny. Vzhledem k tomu, že květy mají v sobě tolik vlhkosti, máčení po více než dva týdny zvyšuje pravděpodobnost vzniku plísní.

Každých několik dnů olej zkontrolujte a jemně protřepte, abyste podpořili uvolňování léčivých účinků z květů. Po dvou týdnech zakryjte síto jemnou látkou a sceďte olej do čisté misky. Rozdrťte květy a promáčkněte látku, abyste získali i poslední kapku vašeho léčivého oleje. Tento olej slijte do čisté a sterilní skleněné lahve.

Ať se dílo vydaří
Hanae